2013-mauergarten-LOGOCo zde děláte?

Městská zahrada „mauergarten“ vyšla ze společné initiativy občanů. Od roku 2012 kdy se projekt zrodil, je naší snahou vybudovat veřejně přístupnou ekologickou zahradu.

Odkud pochází název „mauergarten“?

Zahrada „mauergarten“ se nachází přímo v parku „Mauerpark“. Téměř uprostřed města! Název se odvozuje od „Berlinské zdi“ která zde tvořila od postavení v roce 1961 do roku 1989 hraniční pásmo mezi východním a západním Berlínem.

Co se zde odehrává? – „Škola v přírodě“

Naše „mauergarten“ je místem společného poznávání, vývoje a proměn.

Pěstujeme zeleninu, byliny atd. vzájemně si vyměňujeme zkušenosti a diskutujeme na téma zahradnictví, udržovatelnost a zdravé stravování.

Co je pro nás důležité?

V „mauergarten“ se snažíme pracovat pouze podle ekologického principu a šetrně zacházet se všemi zdroji. To znamená v první řadě šetrně zacházet s půdou, vodou a dřevem a zříci se pesticidů a herbicidů.

Chováme se slušně a ohleduplně, jak k druhým zahradníkům, tak i k hostům zahrady.

Diskriminace se zde netoleruje.

Jak se zapojit?

Každý kdo se chce podílet na vytváření zahrady, pomáhat v našem sdružení či v okolí zahrady je vítán. Mužete se zapojit prakticky na zahradě a nebo při organizaci. Můžete se stát členem našeho sdružení, zůčastnit se našich akcí a nebo provést nové projekty.

Naše aktivity (filmové večírky, slavnosti, semináře, atd.) najdete na naší internetové stránce: https://www.mauergarten.net/termine

Na nové záhonky je sice čekací listina, ale už předem se můžete zapojit a pomáhat na společných akcích nebo záhoncích.. Oslovte nás přímo na zahradě a nebo nám napište na:  info@mauergarten.net

Kdy a kde se můžeme seznámit?

Každou neděli odpoledne  je vždy někdo z nás na zahradě přítomen. Stačí někoho z přítomných oslovit.

Těšíme se na vás!