Co to za miejsce?2013-mauergarten-LOGO
mauergarten jest inicjatywą społeczną, łączącą różne kultury i środowiska. Od 2012 roku dbamy, rozwijamy i korzystamy z tego wspólnego, społecznego ogrodu.

Skąd pochodzi nazwa „mauergarten“?

„mauergarten“ znajduje się na terenie Mauerparku (Parku Muru), właściwie w samym centrum miasta! Nazwa „Mauerpark“ wywodzi sie od Muru Berlińskiego, który stał w tym miejscu od roku 1961 do 1989 i stanowił granicę pomiędzy wschodnim i zachodnim Berlinem.

Co się tu dzieje? – Uczymy się w otoczeniu zieleni.
mauergarten jest miejscem zmian, miejscem do nauki, miejscem rozwoju.

Sadzimy tu warzywa, zioła, uczymy się razem i od siebie, rozmawiamy o ogrodnictwie, zrównoważonym rozwoju, ekologii i zdrowym odżywianiu. Oczywiście świętujemy też wspólnie w ogrodzie.

Co jest ważne dla ogrodników z mauergarten?
W mauergarten szczególnie chcielibyśmy pracować w sposób ekologiczny i z poszanowaniem zasobów naturalnych. Oszczędzamy ziemię, wodę i nie stosujemy pestycydów ani nasion hybrydowych.

Traktujemy innych ogrodników i gości z szacunkiem i sympatią. W naszym ogrodzie nikt nie będzie dyskryminowany.

Czy mogę dołączyć?
Oczywiście. Każdego, kto ma ochotę pracować z nami nad kształtowaniem ogrodu albo  w stowarzyszeniu, kto ma ochotę pracować na rzecz swojego sąsiedztwa, serdecznie zapraszamy. Wasza pomoc w ogrodzie i w sprawach organizacyjnych bardzo się przyda. Możecie też zostać członkami stowarzyszenia, by uczestniczyć w naszych spotkaniach i realizować nowe projekty.

Terminy spotkań mauergarten (wieczory filmowe, festyny sąsiedzkie, warsztaty, etc.) można znaleźć na stronie internetowej.

Chętnych do budowy podwyższonej grządki zapisujemy na listę oczekujących. Niezależnie od tego możecie jednak od razu włączać się we wspólne akcje w ogrodzie i dbać o grządki grupowe. Kontaktujcie się z nami w ogrodzie lub pocztą elektroniczną na adres: info@mauergarten.net

Kiedy i gdzie można się zapisywać i was poznać?
Po południu co niedzielę można nas spotkać przy pielęgnowaniu ogrodu, w mauergarten. Chętnie odpowiemy na pytania, można też pisać do nas na adres: info@mauergarten.net

Jeśli macie więcej pytań:

  • poszukajcie odpowiedzi na nie na naszej stronie interenetowej 
  • napiszcie do nas: info@mauergarten.net,
  • zapytajcie nas w ogrodzie i rzućcie okiem na tablicę informacyjną,
  • przyjdźcie na nasze spotkanie.


Serdecznie zapraszamy!

 

 

Ein Gedanke zu „FAQs (Polnisch)

Kommentare sind geschlossen.